Będzie pan zadowolony? Nie ufaj sprzedawcom, wykonaj przegląd samochodu

Kupujesz samochód, musisz zachować wszelkie środki ostrożności. Bardzo łatwo jest popełnić błąd, którego konsekwencje będą cię drogo kosztowały. Zanim zdecydujesz się na transakcję, wykonaj przegląd w autoryzowanym serwisie. Tylko tak przekonasz się, czy auto jest rzeczywiście w dobrym stanie technicznym.

Kieruj się zasadą ograniczonego zaufania

Podobnie jak na drodze, tak i przy kupnie należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Bez tego ani rusz. Można oczywiście nabyć samochód, kierując się tylko zapewnieniami, ale po fakcie okaże się, że to był błąd. W krótkim czasie zaczną się ujawniać poważne wady, a do samochodu będzie trzeba stale dokładać. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję, warto wykonać przegląd samochodu i to najlepiej w autoryzowanym serwisie. Tylko wtedy przekonamy się, w jakim stanie jest faktycznie pojazd. Dobrze wybrać się do sprawdzonych mechaników z dużym doświadczeniem. To zwiększa prawdopodobieństwo wykrycia najdrobniejszych usterek. Jeśli okaże się, że samochód wymaga naprawy, można zażądać obniżenia ceny. Warto też wyjechać w trasę i to co najmniej na pół godziny. Wiele wad ujawnia się właśnie w trakcie prowadzenia, kiedy silnik się nagrzeje. Powinny nas zaniepokoić rzeczy, takie jak: trzeszczące zawieszenie, problemy z hamowanie, piski, głośna skrzynia biegów.

Sprawdź, gdzie właściciel serwisował samochód?

Bardzo ważnym elementem jest serwis samochodu. Warto sprawdzić, czy książeczka serwisowa jest aktualna i są tam wpisane wszystkie naprawy. Należy też zwrócić uwagę na to, czy zajmowali się nim mechanicy w autoryzowanym warsztacie. Naprawy w punktach ASO są droższe, ale z drugiej strony otrzymuje się gwarancję, że usługa została wykonana poprawnie i niczego nie można zarzucić. Serwisy rekomendowane przez producenta wyróżniają się przede wszystkim jakością usług. Nie stosuje się tam tanich części zamiennych, a wszystkie prace wykonuje się zgodnie z narzuconymi standardami. W takich miejscach nie ma mowy o półśrodkach. Poza tym właściciel auta w każdej chwili może sprawdzić jego historię. Wszystkie czynności są zapisywane w elektronicznym rejestrze.

Wybieraj sprawdzone komisy

Można kupić dobre używa auto, ale trzeba postawić na sprawdzonego dealera. Najlepiej wybierać firmy, które działają w branży co najmniej kilka lat. To znacznie zwiększa szansę powodzenia transakcji. Są komisy, które zanim przyjmą samochód na stan, kompleksowo go sprawdzają. W razie potrzeby eliminują usterki. W ten sposób ostateczny klient otrzymuje w pełni sprawne i funkcjonalne auto. Ty też planujesz zakup samochodu, zobacz nasze propozycje: http://www.pewnyautomobil.pl/komis
toyota pewne autotoyota pewne autoBędzie pan zadowolony? Nie ufaj sprzedawcom, wykonaj przegląd samochodu, toyota pewne auto, toyota pewne auto, toyota zabrzeBędzie pan zadowolony? Nie ufaj sprzedawcom, wykonaj przegląd samochodu, toyota pewne auto, toyota pewne auto, toyota zabrze

Leave a comment

Your email address will not be published.


*