Czy kupujesz, czy sprzedajesz pomoże Ci komis samochodowy Ruda Śląska

Komisów samochodowych jest coraz więcej, ludzie chętnie korzystają z używanych samochodów, zwłaszcza patrząc na naprawdę wysokie ceny niektórych samochodów w salonach. Nowy samochód osobowy to najczęściej konieczność wzięcia kredytu lub pożyczki lub długoletnie spłacanie w ratach, a przecież auto szybko traci na wartości. Dlatego kupno z drugiej ręki to dobry pomysł.

Kupujemy auto w komisie, w dobrym komisie

Kupowanie w komisie ma swoje zalety, ale należy też pamiętać o wadach i wszystko dobrze sprawdzić, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Nie każdy sprzedawca jest uczciwy, dlatego koniecznie wybierzmy się na jazdę próbną. Jeśli nie dostaniemy na nią zgody to pierwszy znak dla nas, że z upatrzonym samochodem może być coś nie w porządku. Naszym prawem jest wypróbowanie takiego towaru, jak samochód. Poza tym należy dokładnie obejrzeć karoserię oraz silnik, bagażnik i wnętrze. Poza tym również dokumenty. Sprawdźmy, kto był poprzednim właścicielem i czy była to jedna osoba, czy może samochód miał już kilku właścicieli. To da nam pewność, a przynajmniej duże prawdopodobieństwo, że samochód nie jest kradziony. A takie również się zdarzają, choć raczej na giełdach, sprzedawane są wyjątkowo tanio, ale bez odpowiednich papierów. Zanim zaczniemy chodzić po komisach, warto rozejrzeć się w Internecie, jaki komis samochodowy Ruda Śląska polecają ludzie na forach, czy w artykułach lub komentarzach. Słuchajmy bardziej doświadczonych, a na pewno wyjdziemy na swoje.

Czas sprzedać samochód

Jeśli chcemy sprzedać samochód również możemy zrobić to z pomocą komisu. Przecież właśnie stąd biorą się w nim samochody, które potem możemy kupować. Istnieją dwie drogi takiej sprzedaży. Przede wszystkim są komisy, które skupują samochody, czyli spisujemy umowę kupna sprzedaży, dokładnie tak samo, jakbyśmy sprzedali auto osobie prywatnej. Druga opcja jest trochę bardziej skomplikowana i tu również, tak jak w przypadku kupna, musimy wykazać się ostrożnością. Przede wszystkim, jeśli komis ma pośredniczyć w sprzedaży naszego auta to spiszmy z nim umowę określając w niej dokładnie cenę, za jaką chcemy, aby samochód był sprzedany, a także wysokość opłaty, jaką musimy ponieść w stosunku do komisu za jego usługi, abyśmy potem nie byli zaskoczeni. Warto również zaznaczyć, jakie obowiązki bierze na siebie komis, czyli na przykład dbanie o czystość, ładowanie akumulatora i tym podobne. Zdarza się, że samochód pozostawiony w komisie po prostu w3 nim niszczeje, a właściciel jeszcze za to płaci. Zdecydowanie nie powinno mieć to miejsca. Warto wybrać dobry komis samochodowy Ruda Śląska, żeby uniknąć przykrych sytuacji.

Warto inwestować w samochody używane

Być może sami myślimy o otwarciu własnego komisu. Jeśli znamy się na samochodach oraz są one naszą pasją, może się to okazać świetnym pomysłem na biznes. Pamiętajmy tylko, żeby skupując samochody sprawdzać źródło ich pochodzenia oraz o tym, by zbytnio nie koloryzować ofert, kiedy sprzedajemy samochody, bo nasze drobne kłamstewka zapewne szybko zostaną wykryte. komis samochodowy ruda śląskakomis samochodowy ruda śląskaCzy kupujesz, czy sprzedajesz pomoże Ci komis samochodowy Ruda Śląska, komis samochodowy ruda śląska, komis samochodowy ruda śląska, sprzedaż samochodów Czy kupujesz, czy sprzedajesz pomoże Ci komis samochodowy Ruda Śląska, komis samochodowy ruda śląska, komis samochodowy ruda śląska, sprzedaż samochodów

Leave a comment

Your email address will not be published.


*