Dlaczego warto postawić na program do obsługi klienta?

program do obsługi klientów

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest dobra obsługa klienta. To absolutna konieczność nie tylko ze względu na przyjęte standardy, ale także na to, by firma nie została w tyle. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto postawić na takie rozwiązanie?

Szybsza obsługa połączeń

Przede wszystkim, zaawansowane systemy informatyczne przekładają się na szybką i profesjonalną obsługę połączeń. Warto postawić na takie rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, by dobrze obsłużyć zainteresowanego i by był on maksymalnie zadowolony ze świadczonych przez nas usług. Nie jest tajemnicą, że w dzisiejszych czasach bardzo duże znaczenie ma szybkość. Ludzie nie maja za dużo wolnego czasu, a jeśli już chcą kontaktować się z firmą, to zależy im, by załatwiać swoje sprawy „od ręki”. Na szczęście zaawansowany program do obsługi klientów daje takie możliwości. Ma wiele przydatnych funkcji, jak np. kolejkowanie połączeń, które w dużym skrócie polega na tym, że rozmowa jest automatycznie kierowana do kompetentnego działu lub osoby, która jest w stanie szybko udzielić odpowiedzi nadany temat. Dzięki temu można załatwić daną sprawę bardzo szybko. Przekłada się to także na współczynnik FCR (First Call Resolutions), czyli spraw załatwianych już podczas jednego kontaktu. To bardzo ważne, gdyż w ten sposób zmniejsza się czas oczekiwania na połączenie. To również duże udogodnienia dla firmy, która nie musi tyle inwestować w kompetentnych pracowników. Jest w stanie załatwić wiele spraw, nie zwiększając równocześnie zasobu kadrowego. To pozwala na bardzo duże oszczędności.

Mniej utraconych leadów

Przede wszystkim jednak program do obsługi klienta przekłada się także na znacznie mniejszą ilość odrzuconych leadów. Jeśli komuś nie uda dodzwonić się do firmy z różnych powodów, np. awarii technicznej, wówczas system sam do niego oddzwania. Dzięki temu można bardzo wiele zdziałać. Nigdy nie wiadomo, czy osoba, której nie udało dodzwonić się do firmy nie okaże się strategicznym partnerem. Stąd też trzeba dbać o każdego pacjenta. Nowoczesne systemy wykorzystywane w działach call center mają funkcję callback, które w dużym skrócie polega na tym, że system wykrywa numery, którym nie udało się dodzwonić, a następnie się z nimi łączyć. Ważne jest, by wybierając program do obsługi klientów zwrócić uwagę na funkcje, jakie on oferuje. Jeśli nie jest on w pełni zautomatyzowany, nie warto z niego korzystać. Dobry system bezpośrednio przekłada się na jakość obsługi, a w dłuższej perspektywie na większe przychody w firmie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*