Odszkodowania za straty fizyczne i majątkowe.

Kierowcy, a właściwie to nawet nie prowadzący pojazdy, ale ich właściciele są zobowiązani przez państwo do wykupywania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Pewnie nie wszystkim to odpowiada, a szczególnie tym, którzy jeszcze nigdy nie byli sprawcami żadnego wypadku, albo nawet stłuczki. Choć takie osoby mają zniżki na zakup ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, te zniżki rosną wraz z liczbą tak zwanych bezwypadkowych lat. Ale i tak zawsze trzeba choć część sumy zapłacić, bo przecież nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się taka sytuacja na drodze, że pomimo starań nieuchronna będzie kolizja.

W porównaniu z kosztami, jakie kierowca – sprawca wypadku mógłby ponieść w przypadku nie posiadania ubezpieczenia OC to i tak składka nawet w najwyższej wysokości jest bardzo niska. Często ubezpieczyciele doliczają dodatkowe opłaty dla osób młodych, ponieważ według statystyk to właśnie młodzi powodują najwięcej wypadków, jeśli jednak nie chcemy płacić więcej to warto szukać ubezpieczyciela, który takich zwyżek dla nowych kierowców nie proponuje. A są tacy na pewno. Skoro wiadomo już, jak się ma sprawa z opłatami to teraz omówmy to, na co idą te składki w razie wypadku, stłuczki, czy kolizji. Sprawa nie jest skomplikowana. Osoba poszkodowana dochodzi odszkodowania za poniesione straty. Plusem jest to, że to odszkodowanie płaci właśnie ubezpieczyciel, u którego posiadamy OC, a nie my sami z własnej kieszeni, bo tego moglibyśmy nie znieść.

Nasz ubezpieczyciel pokrywa straty w obszarze uszkodzenia pojazdu, ale nie tylko. Właściwie koszta naprawy są małą częścią odszkodowania, zwłaszcza, gdy wypadek jest poważny. Jeśli kierowca drugiego pojazdu, tego, który został poszkodowany również osobiście ucierpi, to znaczy dozna uszczerbku na ciele, może dochodzić od nas odszkodowania na drodze sądowej. Takie odszkodowania mogą osiągać naprawdę wysokie sumy, po kilkanaście tysięcy, a nawet więcej. I to właśnie przed wypłatą tych astronomicznych kwot chroni nas ubezpieczenie OC, które je pokrywa.
www.sielsiaubezpieczenia.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*