Planowanie podróży to podstawa, gdy stawiamy na camper wynajem

camper wynajem

Postanowiłeś zwiedzić świat camperem? Jeśli tak to koniecznie musisz się przygotować do podróży. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, czemu planowanie ma znaczenie i na co zwracać uwagę, gdy jedziemy camperem.

Planować czy też nie planować?

Camper wynajem bardzo ułatwia życie i rozwiązuje wiele problemów. To fakt. Nie musisz się przejmować wynajmowaniem noclegu, czy ciągłym pakowaniem i rozpakowywaniem się, gdy zmieniasz hotele. I choć wiele kwestii odchodzi w zapomnienie, kiedy decydujemy się na samochód campingowy, to nie oznacza to, że nie powinniśmy nic planować. Przy tej formie podróżowania, organizacja ma także znaczenie. Nie mówię, że trzeba planować każdy dzień, co do minuty, ale powinniśmy mieć choć ogólne pojęcie na temat trasy.

Na co należy zwracać uwagę, gdy organizujemy podróż?

Jest kilka kluczowych kwestii, których nie można pominąć. Przede wszystkim zaplanuj sobie odpowiednio trasę i pamiętaj o odpowiednim rozłożeniu jej w czasie przejazdu. Zwróć uwagę na to, gdzie będziesz nocować i w których miejscach znajdują się parkingu dla camperów. Zapoznaj się również z warunkami drogowymi i nie zapomnij o zaopatrzeniu się nie tylko w GPS-a, ale również w najnowsze mapy samochodowe terenów, do których się udajesz. Oczywiście, kluczową kwestią jest zrobienie przeglądu samochodu. Jeśli decydujesz się na camper wynajem, wtedy ten podpunkt Ciebie nie dotyczy, ponieważ wypożyczalnia gwarantuje Ci, że pojazd jest sprawny i zdatny do jazdy. Jeśli jednak jesteś właścicielem campera, wtedy koniecznie musisz udać się do mechanika przed podróżą. Nie zapomnij o sprawdzeniu dokumentów, a także wymianie waluty. Pamiętaj, że nie we wszystkich krajach Europy można bez żadnego problemu wymienić nasze polskie złotówki na walutę obowiązują w danym państwie. Tego typu przeszkody możesz napotkać chociażby w Macedonii lub Albanii, więc nie pomiń tego punktu.

Bezpieczeństwo to podstawa

Bezpieczeństwo na trasie to podstawa, o której nie możesz zapomnieć. W końcu prowadzenie samochodu osobowego, a campera to dwie zupełnie inne rzeczy. Z tego też powodu jedź ostrożnie i prowadź rozsądnie. Pamiętaj również o tym, że ten pojazd jest znacznie wyższy od busa, czy samochodu osobowego. Z tego też powodu uważaj, gdy jedziesz pod mostem. W końcu nie chcesz zerwać poszycia dachu, w szczególności gdy znajdujesz się w kraju, w którym często pada.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*