Profesjonalne CV. Co warto w nim zawrzeć, a o czym nie można zapomnieć?

Young businessman taking a decision with different directed arrows above his head

Każdy wie, że w swoich dokumentach aplikacyjnych musi zawrzeć doświadczenie i wykształcenie. Jest jeszcze parę punktów, o których nie możemy zapomnieć, a także takie, dzięki którym możemy wyróżnić się wśród innych kandydatów. Co zatem warto zaznaczyć w swoim CV?

Najważniejsze punkty, które muszą się znaleźć

Po tym, jak opiszemy już swoją dotychczasową ścieżkę kariery oraz wypiszemy ostatnie zdobyte wykształcenie, przejdziemy do mniej ważnych informacji, które jednak muszą znaleźć się w naszej aplikacji. Dla rekrutera niezwykle istotne będą kursy i szkolenia, dzięki którym nasze umiejętności podniosły się, co pomoże nam w lepszym wykonywaniu obowiązków na danym stanowisku. Napiszmy, kiedy je odbyliśmy i jaka dokładnie była tematyka. Jeśli wykonywane były również ćwiczenia praktyczne, warto je w tym miejscu opisać. Praca na case study jest bowiem najlepiej postrzegana, bo daje nam praktyczne umiejętności. Następnie napiszmy nasze dodatkowe kwalifikacje. To tutaj powinniśmy napisać o posiadanym prawie jazdy, stopniu znajomości języka obcego czy wiedzy na temat użytkowania komputera i poszczególnych programów komputerowych. Pamiętajmy, że profesjonalne CV ma być maksymalnie szczegółowe. Na przykład obsługa komputera jest bardzo ogólnym stwierdzeniem, a dla rekrutera będzie ważne, jakie znamy systemy oraz programy i co potrafimy na nich wykonać w praktyce. Każde dodatkowe umiejętności, które będą przydatne w pracy, będą dobrze postrzegane i mogą stać się naszym wyróżnikiem. Na koniec nie zapomnijmy również dodać informacji o pozwoleniu na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacyjnym zgodnie z ustawą. To bardzo ważne, żeby nasza kandydatura mogła być wzięta pod uwagę.

Co warto dodatkowo napisać w CV?

Dobrze postrzegany jest krótki opis siebie na początku CV. Trzeba w nim zawrzeć nasze najważniejsze atuty, powód dla którego aplikujemy na dane stanowisko i swoje ambicje zawodowe. W ten sposób wskażemy rekruterom, dlaczego powinni się z nami skontaktować. Profesjonalne CV musi być napisane z myślą o danej firmie. Nie można masowo wysyłać wszystkim takiego samego dokumentem. W naszym CV napiszmy również jakie są nasze najważniejsze zalety. Jeśli jesteśmy punktualni i obowiązkowi, świadczy to o profesjonalizmie i będzie dodatkowo punktowane. Pamiętajmy jednak, żeby wpisywać nasze rzeczywiste cechy charakteru, bo łatwo to zweryfikować na etapie rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli więc napiszemy nieprawdę, a osoba rekrutująca się zorientuje, nie mamy szans na otrzymanie danej pracy. Na koniec zaznaczmy również swoje zainteresowania, szczególnie jeśli nie są typowe. Wiele osób wpisuje po prostu czytanie książek lub podróże. Nic to jednak nie mówi o nas. Wyszczególnijmy jaką preferujemy literaturę albo jakie podróże nas interesują. Im bardziej jesteśmy indywidualni, tym większa szansa, że zostaniemy zauważeni.
profesjonalne cvprofesjonalne cvProfesjonalne CV. Co warto w nim zawrzeć, a o czym nie można zapomnieć?, profesjonalne cv, profesjonalne cv, kreatorzy karieryProfesjonalne CV. Co warto w nim zawrzeć, a o czym nie można zapomnieć?, profesjonalne cv, profesjonalne cv, kreatorzy kariery

Leave a comment

Your email address will not be published.


*