System hotelowy – nowa era zarządzania

Od najdawniejszych czasów hotelarstwo było związane z potrzebą organizowania noclegu, przechowywania bagażu, czy zapewnieniem wyżywienia. Potrzeby wynikały z ruchu ludności, która wciąż się przemieszczała. Ludzie od niepamiętnych czasów podróżowali, by odwiedzać miejsca kultu religijnego, handlować, a także w celach dyplomatycznych, czy uzdrowiskowych. Z czasem zrodziła się potrzeba odkrywania nowych lądów i poznawania nowych ludzi. Na przestrzeni lat nic w tym zakresie się nie zmieniło. Zmianie uległ jedynie sposób organizowania i realizowania usługi hotelowej. Pomaga w tym system hotelowy – http://www.intelihotel.pl/. Sprawdź, jak powstała nowa era zarządzania.

Więcej niż standard

Wraz z upływem czasu wymagania hotelowego gościa wciąż się zmieniały. Wymuszało to wprowadzanie kolejnych zmian. Doskonały bufet, zadbany pokój, duży wachlarz usług odnowy biologicznej. To dzisiaj standardowa usługa hotelowa. W jaki sposób zarządzać hotelem, by sprostać zmieniającym się wymaganiom i sprawić, by gość wracał do nas, a nie do konkurencji? Na poziomie zarządzania hotelem konieczne jest wsparcie w postaci zintegrowanego systemu hotelowego. Odpowiednie oprogramowanie usprawnia pracę wszystkich działów obiektu, pozwalając zarządzać obiektem w nowoczesny sposób. W efekcie zwiększa jakość obsługi gości hotelowych.

Nowoczesne zarządzanie wymaga zintegrowanego systemu hotelowego

Wraz z rozwojem nowych technologii i komputeryzacją zmienia się oblicze hotelarstwa. System hotelowy bazujący na specjalistycznym oprogramowaniu może być stosowany niemal na każdym etapie obsługi gościa nie tylko indywidualnego, ale i zbiorowego. Jest warunkiem determinującym sprawną pracę i zachowanie konkurencyjności przez hotel. Taki system stwarza ogromny wachlarz zastosowań. Od podstawowej obsługi rezerwacji, poprzez kontrolę różnorodnych rozliczeń aż po zarządzanie budynkiem i zdalne zarządzanie automatyką. Narzędzie sprawdza się w recepcjach hotelowych i różnych placówkach gastronomicznych.

Konstrukcja systemu hotelowego

W dzisiejszych czasach zupełnie naturalne jest wykorzystywanie do obsługi i zarządzania pracą obiektu noclegowego specjalistycznego oprogramowania. Jego konstrukcja opiera się na różnych funkcjach, najczęściej w formie modułów, spośród których można wybrać te, które są nam potrzebne. Dobrze opracowany system hotelowy pozwala nie tylko na efektywniejszą pracę przedsiębiorstwa, ale także umożliwia pozyskanie większej ilości gości, a tym samym zwiększa dochodowość prowadzonego biznesu.

Jedną z podstawowych i najważniejszych funkcji, jakie pełni jest długoterminowe zarządzanie zasobami hotelu, a nawet i sieci hoteli. Jest to zwykle pierwszy moduł, na którym opiera się cały system hotelowy. Zarządzanie z poziomu recepcji umożliwia m.in. kompleksową obsługę rezerwacji, dostęp do informacji o gościach hotelowych, rozliczanie gości. A także analizę pracy pracowników i dokumentów rozliczeniowych.

Wśród innych modułów można znaleźć takie, które usprawniają sprzedaż i zarządzanie gastronomią obiektu. Program ułatwia pracę kelnerom i kucharzom, dzięki czemu wzrasta komfort ich pracy. Szeroka funkcjonalność aplikacji pozwala m.in. na przyjmowanie i modyfikowanie zamówień, ustawia kolejność podawania dań, umożliwia wystawienie faktur, podgląd rozliczeń i wiele innych.

Centralne zarządzanie jest niezbędne w nowoczesnym biznesie

Centralne zarządzanie jest niezwykle przydatne w prowadzeniu każdego przedsiębiorstwa. System z powodzeniem poradzi sobie i z takim zadaniem. W efekcie można usprawnić działanie wszystkich procesów operacyjnych, do których wgląd jest w jednym miejscu. Są w nim zawarte wszystkie istotne informacje dotyczące gości, a także dane pozwalające zarządzać procesami sprzedaży, obrotu magazynowego, zamówień, dystrybucji, marketingu, czy kontroli pracowników.

Jeśli zależy nam na kontroli obrotów moduł do rachunkowości, pozwala operować danymi za wybrany okres, a także dokonywać oceny działalności przedsiębiorstwa. Dzięki takiemu narzędziowi można m.in. badać rentowność obiektu lub sieci obiektów, lokalizować miejsce powstawania przychodów lub kosztów i ich zmienność w czasie. A także ustalać budżety roczne.

Niezwykle przydatny jest moduł pozwalający na zdalne zarządzanie automatyką w budynku. Rozwiązanie, które pozwala w prosty i wygodny sposób kontrolować ogrzewanie, klimatyzację czy monitoring.

System hotelowy pozwala na zintegrowanie w jednym miejscu bardzo wielu modułów. Dzięki nim można zarządzać obsługą imprez organizowanych w obiekcie, internetowymi rezerwacjami. Dostępne są również aplikacje dla personelu, które koordynują przepływ informacji między pracownikami, co zwiększa jakość obsługi gości. A także moduły do zarządzania strefą relaksacyjno-sportową, polami golfowym i obsługi telewizji hotelowej z wbudowanym trybem hotelowym.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*