Szukanie pracy to też praca. Postaw na profesjonalne CV

Bezskutecznie szukasz pracy, a telefon wciąż milczy. Zastanawiasz się, gdzie popełniasz błąd. Może poświęcasz na to zbyt mało czasu, a może twoje CV nie wygląda zachęcająco. Warto się na chwilę zatrzymać i zastanowić, co robisz źle.

Niedopracowane CV

Jednym z głównych powodów, dla których nie możemy znaleźć ciekawej posady jest nasze CV, które delikatnie mówiąc, pozostawia sporo do życzenia. Brak w nim podstawowych informacji. Pojawiają się literówki i nieścisłości w dacie zatrudnienia. Dodatkowo aplikacja jest mało przejrzysta. Żeby się czegoś dowiedzieć, trzeba się bardzo dokładnie wczytać w ważniejsze informacje. To wszystko sprawia, że rekrutrowi nie chce długo zatrzymywać nad aplikacją. Zazwyczaj trafia ona do kosza. KreatorzyKariery – Profesjonalne CV jest bardzo ważne, bo to ono decyduje o naszym być albo nie być. Jeśli nie jest dopracowane z należytą starannością, nikt do nas nie zadzwoni. Będziemy cały czas tkwić w martwym punkcie, a nasza frustracja będzie narastała. Jeśli więc od dłuższego czasu bezskutecznie szukamy zatrudnienia, zastanówmy się, co robimy źle. Może się okazać, że drobne niedociągnięcia mają bardzo duże znaczenie. Warto jeszcze raz przeanalizować, czy gdzieś nie popełniliśmy błędu. Można poprosić o pomoc kogoś z zewnątrz. Tylko w ten sposób uda się osiągnąć spektakularny sukces. Warto zainwestować w siebie i zlecić przygotowanie CV zewnętrznej firmie. Wtedy będziemy mieli większe prawdopodobieństwo, że całość będzie opracowana zgodnie z należytą starannością. Copywriter opisze nasze doświadczenie językiem korzyści, by pracodawca widział, że zatrudnienie nas przyniesie mu korzyści, a grafik popracuje nad wyglądem dokumentu. Profesjonalne CV robi duże wrażenie i jest bardzo zachęcające.

Zbyt mało czasu zajmuje ci szukanie pracy

Czasem okazuje się, że nie potrafimy znaleźć pracy, bo szukamy jej zbyt krótko. Ograniczamy się jedynie do tego, by otworzyć maila z propozycjami pracy, a jeśli nie znajdziemy niczego ciekawego, nawet nie wysyłamy aplikacji. Tymczasem koniecznie trzeba przejrzeć co najmniej kilka różnych serwisów o pracę. Skupienie się tylko na jednym nie będzie całkowicie skuteczne. Można spróbować wyjść na zewnątrz i osobiście dostarczyć CV do zakładu, który nas interesuje. W ten sposób pokażemy pracodawcy, że zależy nam na tym, by nas zatrudnił. Oczywiście nie można być nachalnym, ale nie zaszkodzi spróbować. Czasem okazuje się, że takie podejście pozwala osiągnąć sukces. Dobrym pomysłem jest przesłanie zgłoszenia bezpośrednio do firmy z ominięciem serwisów o pracę. Wielu pracodawców prowadzi rekrutację wewnętrzną i nie ogłasza się na ważniejszych portalach. Oprócz tego nie zaszkodzi poszukać czegoś na portalach społecznościowych. Co rusz powstają profile skupiające fachowców z danej dziedziny. W ten sposób mamy szanse bezpośrednio dotrzeć do pracodawcy, a nawet nawiązać z nim rozmowę. Ważne jest, by działać wielokierunkowo i nie ograniczać się jedynie na przeglądaniu czołowych serwisów z ogłoszeniami. profesjonalne cvprofesjonalne cvSzukanie pracy to też praca. Postaw na profesjonalne CV, profesjonalne cv, profesjonalne cv, kreatorzy karierySzukanie pracy to też praca. Postaw na profesjonalne CV, profesjonalne cv, profesjonalne cv, kreatorzy kariery