Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jeśli jesteśmy kierowcami, a może nawet wtedy, gdy nie mamy prawa jazdy wiemy, że ubezpieczenie jest obowiązkowe. Ale jeśli nie wgłębiliśmy się w to odpowiednio to nie wiemy najważniejszego. To znaczy, że tylko i wyłącznie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe, ale, że warto wykupić także inne ubezpieczenia, aby zapewnić sobie całkowite bezpieczeństwo i stosowną pomoc w razie jakichkolwiek nieprzyjemności w czasie przejazdów. OC jest wykupywane zawsze i nie trzeba się nad tym rozwodzić.

Często również jest wykupywane ubezpieczenie AC – autocasco, które działa, gdy nasz samochód się zepsuje, gdy doznamy szkody z powodu wypadku, albo działań osób trzecich, a nawet działań praw natury. Czyli po prostu jesteśmy chronieni zarówno w razie kolizji, kradzieży a nawet powodzi, czy gradu. Nic dziwnego, że to ubezpieczenie ostatnimi czasy zyskuje na popularności i coraz więcej kierowców docenia wygodę, jaką ono ze sobą niesie. To wszystko sprawy oczywiste właściwie, które miały tylko posłużyć za wstęp do tekstu o ubezpieczeniach NNW dla kierowców. Cóż oznacza ten skrót? To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Takie samo, jakie wykupuje się na przykład jadąc na wycieczkę.

Pewnie teraz następuje zastanowienie, że skoro mamy autocasco to przecież jesteśmy chronieni od tych następstw. Zwróćmy uwagę, że to nie my jesteśmy chronieni a nasz pojazd. W tym tkwi sedno ubezpieczenia NNW. Przedmiotem ubezpieczenia nie jest tutaj samochód, ale my osobiście oraz nasi pasażerowie. Takie ubezpieczenie chroni nas w kilku przypadkach. Przede wszystkich wtedy, gdy doznamy uszczerbku znajdując się w pojeździe, który miał jakikolwiek wypadek. Ale to nie wszystko. NNW daje nam ochronę także wtedy, gdy wysiedliśmy, żeby chociażby zmienić koło, a ktoś nas potrącił. Ubezpieczenie daje nam także gwarancję odszkodowania wtedy, gdy pakujemy lub rozpakowujemy pojazd i wtedy stanie się nam coś złego.

www.sielsiaubezpieczenia.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*