Ubezpieczenie samochodu Gliwice: Zadbaj zarówno o swoje OC, jak i AC

Wielu kierowców nie przejmuje się ubezpieczeniem swojego samochodu, wykupując najtańsze OC, tylko dlatego, że jest obowiązkowe. Kłopoty zaczynają się, kiedy coś się wydarzy, a za naprawę musimy zapłacić sami. Warto zastanowić się, czy inwestycja w dodatkowe ubezpieczenia nie będzie dla nas odpowiednia.

Obowiązkowo wykupujesz OC

Ponieważ jest to ubezpieczenie obowiązkowe, wielu kierowców nie zwraca na nie uwagi, a szuka tylko najtańszej oferty. Można było to zrozumieć, gdy w życie nie weszła jeszcze bezpośrednia likwidacja szkód. To się jednak w tym roku zmieniło, dlatego należy bardziej zwrócić uwagę na to, jakiego ubezpieczyciela wybieramy. Przede wszystkim musimy bowiem wziąć pod uwagę, że wybrana przez nas firma będzie robiła wycenę i wypłacała nam odszkodowanie w momencie, gdy będziemy poszkodowani w wypadku lub stłuczce na drodze. Dlatego ważne jest czy oferuje nam dodatkowe usługi, jak holowanie czy auto zastępcze. Wszystko to bowiem będzie miało znaczenie, gdy nasze auto nie będzie sprawne, a będziemy potrzebowali być logistycznie niezależni, jak do tej pory. Oprócz tego, pamiętajmy, że różni ubezpieczyciele mogą oferować nam różne zniżki, poza tymi, które należą nam się ustawowo. Nierzadko wykorzystanie takiej oferty pozwala na zapłacenie znacznie mniej za ubezpieczenie samochodu Gliwice.

Zadbaj o inne zabezpieczenia

Oprócz ubezpieczenia OC możesz zainwestować również inne opcje. Najbardziej popularne i najczęściej kupowane jest NNW czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ze względu na relatywnie niską składkę, możemy przez to ubezpieczyć zdrowie i życie swoje oraz wszystkich pasażerów, którzy w momencie ewentualnego zdarzenia będą się z nami znajdować w samochodzie. Dobrze znane ubezpieczenie samochodu Gliwice to autocasco. Dzięki AC nie musimy się martwić naprawą samochodu w momencie, gdy będzie winny zdarzeniu. Ale nie jest to jedyna ochrona, jaką otrzymujemy. Oprócz tego możemy za odszkodowanie naprawić pojazd, który został zniszczony przez różne warunki atmosferyczne, jak powódź czy grad. Również w momencie, gdy gałąź lub kamień spadnie na nasz samochód, będziemy mogli go bez kosztowo naprawić. Ubezpieczenie to pomaga pozwala także na odzyskanie wartości samochodu, jeśli zostaniem nam ukradziony.ubezpieczenie samochodu gliwiceubezpieczenie samochodu gliwiceUbezpieczenie samochodu Gliwice: Zadbaj zarówno o swoje OC, jak i AC, ubezpieczenie samochodu gliwice, ubezpieczenia, oc, ac, motoryzacjaUbezpieczenie samochodu Gliwice: Zadbaj zarówno o swoje OC, jak i AC, ubezpieczenie samochodu gliwice, ubezpieczenia, oc, ac, motoryzacja

Leave a comment

Your email address will not be published.


*