Unikaj okazji. Postaw na sprawdzony komis samochodowy

Planujesz kupno samochodu? Nie działaj pochopnie i uważaj na duże obniżki. To może być pułapka. Jeśli właściciel chce szybko pozbyć się samochodu, to prawdopodobnie jest on w złym stanie technicznym i wymaga poprawek, a co gorsza- może być kradziony. Lepiej postawić na sprawdzonego dealera samochodowego.

Dlaczego lepiej kupować w komisach?

To przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji. W ten sposób zyskujemy pewność, że nikt nie będzie chciał nas oszukać. Kupując u prywatnych osób wiele ryzykujemy. Oczywiście nie można zakładać, że każdy tylko czyha, by wcisnąć nam złom, ale podobnie jak na drodze, tak i tu trzeba zachować zasadę ograniczonego zaufania. Nie wiemy dokładnie, czemu ktoś chce się pozbyć pojazdu. W porównaniu do komisu, który działa w jednym miejscu od kilku lat i może się pochwalić opiniami, indywidualnego sprzedawcę trudno jest zweryfikować. Czasem bywa tak, że chce jak najszybciej pozbyć się pojazdu, bo wie, że jego tan techniczny nie jest najlepszy. Często się psuje, a do tego ma dość poważną usterkę, której naprawa nie jest opłacalna. Z tego powodu proponuje stosunkowo niska cenę, bo i tak na tym zyska. My natomiast zostaniemy z problemem, który może sporo kosztować. W przypadku komisów takie rzeczy też się zdarzają, ale o wiele rzadziej. Jeśli dealer działa na rynku od kilkunastu lat, ryzyko jest praktycznie zerowe. Doświadczony przedsiębiorca wie, jak ważne jest dobra opina. Nie może pozwolić sobie na sprzedaż samochodów w złym stanie, bo bardzo szybko straci się na reputacji, a obroty firmie będą systematycznie spadały. Kolejnym istotnym czynnikiem jest to, że bardzo często dealerzy udzielają gwarancji na oferowane pojazdy. W razie, gdyby coś się stało, nie zostaniemy bez pomocy. Z tego właśnie powodu coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania.

Nie wierz na słowo

Nawet najlepiej zapowiadający się samochód, który wygląda bardzo dobrze może się okazać wadliwy. Zanim więc zdecydujemy się na jego zakup, pojedźmy na przegląd. Wprawdzie będzie to dodatkowo płatne, ale z drugiej strony lepiej zainwestować trochę więcej i mieć spokojna głowę. W razie, gdyby diagnosta wykrył jakieś wady można negocjować cenę. To jedyny sposób na poznanie faktycznego stanu technicznego pojazdu. Lepiej się tym zająć przy zakupie, by później nie mieć problemów. Najlepiej wykonać taka usługę w autoryzowanym punkcie, który dysponuje specjalistycznym sprzętem.
Jeśli ty też chcesz kupić dobry samochód, postaw na sprawdzony komis: http://www.pewnyautomobil.pl/o-nasToyota Pewne AutoToyota Pewne AutoUnikaj okazji. Postaw na sprawdzony komis samochodowy, Toyota Pewne Auto, Toyota Pewne Auto, Toyota ZabrzeUnikaj okazji. Postaw na sprawdzony komis samochodowy, Toyota Pewne Auto, Toyota Pewne Auto, Toyota Zabrze

Leave a comment

Your email address will not be published.


*