Wakacje z dzieckiem. Wybierz odpowiedni strój kąpielowy

Wakacje to idealny moment na odpoczynek nad wodą wspólnie z rodziną. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, by plażowanie nie skończyło się tragedią. Nie można zapominać o stosowaniu kremów z filtrem. Warto dobrać także odpowiedni strój kąpielowy.

O czym należy pamiętać nad wodą?

W takie upały każdy ucieka nad wodę, by choć trochę się ochłodzić. To bardzo dobre rozwiązanie, ale należy zachować wszelkie środki ostrożności i nie eksponować się nadmiernie na słońcu. Zbyt długie opalanie jest szkodliwe dla zdrowia. Może prowadzić do udaru, zesłabnięcia. Trzeba przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, a w szczególności pamiętać o ciągłym nawadnianiu organizmu. Tylko w ten sposób nie będziemy narażać siebie i bliskich na poważniejsze konsekwencje. Często popełnianym błędem jest unikanie cienia i brak kremów z wysokim filtrem. Przy bardzo intensywnym słońcu stosunkowo łatwo może dojść do oparzeń skóry, odwodnienia. Szczególnie należy zadbać o dzieci. Ich cera jest bardzo wrażliwa. Najlepiej kupić dla nich specjalny olejek do opalania. Można poprosić o radę farmaceutę. Pomoże on dobrać preparat dedykowany najmłodszym. Warto też pomyśleć o zabezpieczeniu głowy i oczu przed promieniami słonecznymi. Duży kapelusz i okulary słoneczne to obowiązkowe elementy na plaży.

Jaki strój kąpielowy wybrać?

Strój kąpielowy dla dziecka trzeba starannie wybierać. Asortyment jest duży, ale warto się zastanowić przed kupnem. Przede wszystkim należy postawić na dobrej jakości tkaninę, która będzie szybko wysychała. Dzieci często wchodzą do wody. Dobry strój kąpielowy powinien się wysuszyć w zaledwie kilka minut. Niestety, na rynku wciąż można spotkać kostiumy, które bardzo długo utrzymują wilgoć. To powoduj ogromny dyskomfort. O ile dorośli mogą się z tym pogodzić, to maluchom będzie już znacznie trudniej. Może to doprowadzić do ich rozdrażnienia i apatii. W konsekwencji wypoczynek nad wodą będzie bardzo męczący. Warto uzgodnić z dzieckiem model stroju. Jeśli samo wybierze, w czym chce spędzać czas nad wodą, będzie się lepiej czuło. Dotyczy to szczególnie dziewczynek, dla których wygląd zewnętrzny jest ważny już od najmłodszych lat. Warto więc uwzględnić opinię pociechy przy wyborze odpowiedniego kostiumu kąpielowego. Lepiej kupować towary markowe, które są doskonale wykonane. Choć markety są przepełni one produktami chińskimi, to ich wybór nie jest pożądany. Mogą powodować uczulenie, a na dłuższą metę być przyczyną poważniejszych chorób.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*