Wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje? Sprawdź czy OC Zabrze będzie wystarczające

W wakacje wiele osób podróżuje własnym samochodem na terenie Unii Europejskiej lub poza nią. Trzeba jednak pamiętać, by mieć aktualne ubezpieczenie OC. Należy sprawdzić, czy nasze polskie dokumenty będą wystarczające, czy też należy dokupić jakieś specjalne ubezpieczenie.

Kiedy nasze OC będzie odpowiednie?

Choć w wielu krajach konieczne jest załatwianie specjalnych formalności, to w niektórych krajach europejskich w zupełności wystarczy OC Zabrze, by móc swobodnie podróżować. Ale skupmy się na szczegółach. Nasze ubezpieczenie obowiązuje w 32 krajach w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, jak np. Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Niemcy, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania. Przed wyjazdem do danego państwa warto zorientować, się jak wygląda sprawa z polisą OC. Najlepiej spytać się o to ubezpieczyciela, który danych informacji nie warto podróżować gdzieś dalej. W razie nieprzewidzianego wypadku kary są bardzo dotkliwe i liczone w euro. Jeśli nasze OC Zabrze będzie wystarczające, to wszelkie koszty związane z wypadkiem pokryje ubezpieczyciel. Jeśli zaniedbamy tę kwestie, będziemy musieli płacić za to z własnej kieszeni.

A może Zielona Karta?

Niestety, w wielu przypadkach nasze OC będzie niewystarczające. Konieczne będzie zaopatrzenie się w tzw. Zieloną Kartę, czyli Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy. Obowiązuje ono w krajach, takich jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja i Ukraina. Czasem konieczne jest wykupienie specjalnego ubezpieczenia granicznego, które jest ważne 30 dni, jednak jest to dosyć drogie rozwiązanie. Niezależnie, gdzie się wybierzemy, trzeba te wszystkie rzeczy dobrze sprawdzić. W przeciwnym razie lepiej nigdzie się niw wybierać, a jeśli to konieczne to wybrać autokar lub samolot. To dużo wygodniejsze rozwiązanie, bo będzie można poczytać lub porozmawiać w trakcie podroży i nie stresować się jazdą. Tym bardziej, że na drogach zagranicznych wiele osób nie czuje się swobodnie, a czasem nie wie, jak się zachować. Doświadczony kierowca, który na co dzień pokonuje takie dalekie trasy jest obeznany i wie na co należy zwracać uwagę, by bezpiecznie dotrzeć do celu. Jeśli jednak zdecydujemy się na wyjazd we własnym zakresie, zweryfikujmy dokładnie jakie formalności trzeba spełniać i czy nasz samochód jest w dobrym stanie technicznym. Naprawa poza granicami kraju może okazać się dosyć kosztowna.
Szukasz dobrego ubezpieczenia. Zajrzyj do nas: http://silesiaubezpieczenia.pl/
oc zabrzeoc zabrzeWyjeżdżasz na zagraniczne wakacje? Sprawdź czy OC Zabrze będzie wystarczające, oc zabrze, oc zabrze, ubezpieczenia komunikacyjneWyjeżdżasz na zagraniczne wakacje? Sprawdź czy OC Zabrze będzie wystarczające, oc zabrze, oc zabrze, ubezpieczenia komunikacyjne

Leave a comment

Your email address will not be published.


*